Co robić z tym szybkim biciem serca u 30-latka?

Witam, w dzieciństwie przeżyłem dużo przemocy, przez co w dorosłym życiu nie radzę sobie w stresie wybucham płaczem, tylko co położę się spać to mam uczucie kołatania serca, czasami kucie serca, bądź migrena, gdy myję zęby potrafię nawet wymiotować, bóle brzucha. Przez te szybkie bicie serca czasami nie mogę spać dostałem od psychiatry Asertin który biorę od miesiąca, lecz cały czas gdy tylko położę się do łóżka to mój lęk wraca i serce zaczyna bić szybciej. Jak mam normalnie funkcjonować? Może trzeba zmienić leki na inne? Bądź terapia, najgorsze jest dla mnie że źle śpię.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 3 miesiące temu

Dobry wieczór.

Warto opisany problem z konsultować ze swoim lekarzem prowadzącym leczenie, możliwe, że wymagana jest korekta leczenia ale to już zdecyduje na stacjonarnej wizycie lekarza prowadzący.

Również w Pana przypadku było by wskazane konsultacja z dobrym psychologiem/psychoterapeuta lub psychologiem klinicznym.

Wskazana konsultacja neurologa który oceni problem z bólami głowy, co do kołatania serca wymaga stacjonarnej wizyty u lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który przeprowadzi dokładny wywiad i badanie fizykalne oraz zleci odpowiednią diagnostykę która pozwoli na ocenę funkcji sercowo naczyniowego i czy objawy łączyć z zaburzeniami lękowymi czy depresją.

Pozdrawiam

Mariusz Bek