Co robić z tymi bólem głowy i ciężkością?

Dzień dobry Na początku stycznia byłam przeziębiona ( standardowo ból gardła i katar oraz ból w okolicy zatok). Jednego dnia zaniepokoił mnie nagły i bardzo silny ból z tyłu głowy, tuż nad karkiem. Ból trwał około 2 godzin i był na tyle silny, że nie mogłam wstać z łóżka. Bo mocnych lekach przeciwbólowych ból ustal.. Teraz, po około miesiącu od tamtej sytuacji coś znów zaczęło mnie rozkładać (ból zatok, zatkany nos). Poszłam do lekarza rodzinnego, który zapisał mi tabletki na zatoki i steryd do nosa. Po 3 dniach byłam już zdrowa. Lecz w międzyczasie pojawił się ten ból z tyłu głowy. Także nad karkiem, teraz jest łagodny, ale za to ciągły. Głowa boli mnie cały czas już od około tygodnia. Ból promieniuje w kierunku prawnego ucha i czasami mam wrażenie jakbym ktoś wkładał mi coś w kręgosłup szyjny. Ogólnie ciężko mi jest funkcjonować i myślenie, koncentracja jest utrudniona. Mam uczucie jakbym miała cięższągłowę i jakby coś było dodatkowego w tej głowie. Jestem cały czas na lekach przeciwbólowych, które nie przynoszą ulgi. Mierzyłam także ciśnienie, ale mam niskie jak zawsze około 100/65. Proszę o pomoc, czy to może być coś poważnego..?

Witam,

wymagana jest konsultacja neurologa który wykona badanie fizykalne i oceni co powoduje takie u Pani dolegliwości bólowe na pewno nie obejdzie się bez diagnostyki kręgosłupa szyjnego.

Bez badania fizykalnego a tym bardziej bez pomocnej diagnostyki ciężko postawić diagnozę z czym ma się do czynienia.

Pozdrawiam