Co robić z tymi dolegliwościami okolicy odbytu?

Cześć! Mam umówiona wizytę u proktologa ale trochę się stresuje i szukam odpowiedzi co to może być. Chciałbym tez opowiedzieć wszystko od początku. Jakieś pół roku temu byłem u urologa w celu leczenia choroby i kontroli. Pani przeprowadziła mi dodatkowo badania usg prostaty ponieważ chciała mieć komplet badań. W międzyczasie dowiedziałem się również, ze mam na penisie klykciny konczyste co kumuluje teraz dodatkowo moje obawy.. Około miesiąc po wizycie u pani urolog pojawiły mi się problemy ze strony odbytu. Swędzenie, sporadycznie śluz w kale,uczucie śliskości i jakby ucisku. Tak jakbym cały czas napinal mięśnie odbytu. Dodatkowo często pojawia się nieprzyjemny zapach a nigdy kompletnie nie miałem wcześniej takich problemów, tymbardziej, ze bardzo dbam o higienę. Byłem 2 miesiące temu u lekarza gastrologa-proktologa ale on stwierdził, ze to wszystko jest od strony głowy ponieważ miałem ostatnio bardzo dużo stresu przez mój stan zdrowotny. Pomyślałem, ze może rzeczywiście za bardzo skupiam się teraz na zdrowiu i muszę się trochę uspokoić. Natomiast minął czas a problemy jakby się nasilają. Proszę o jakaś poradę nim wizyta nastąpi, ponieważ to aż 1,5 tygodnia..
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry.

Warto przed wizytą kontrolną proszę udać się do psychologa/psychoterapeuty lub psychologa klinicznego który po wykonaniu badania i testów oceni czy opisane objawy są przyczyną psychologiczną czy nie, taka konsultacja przyda się do konsultacji gastrologa lub proktolog.

Opisane objawy wymagają dokładnego podejścia,vszczegółową diagnostykę.

Pozdrawiam