Co robić z tymi objawami u 20-letniej osoby?

Dzień dobry, od ponad 5 miesięcy, a zaczęło się po częstych infekcjach w okresie zimowym, odczuwam znaczący dyskomfort w ciele utrudniający funkcjonowanie. Kłucia w różnych częściach ciała, uczucie jakby wewnętrznego ucisku w żyłach, w dodatku czasami odczuwam ich "bulgotanie". Ból w ciele nasila się po wysiłku fizycznym, w dodatku mam osłabioną wydolność, częste zmęczenie, a także pogorszyła mi się erekcja. Byłem u dwóch lekarzy ogólnych, którzy nie powiedzieli co to może być, zignorowali problem, a z badań krwi nic nie wynikło. Nie wiem u kogo mam szukać pomocy i jaka może być hipoteza co dolega i jak to leczyć, z góry dziękuję za pomoc.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 2 tygodnie temu

Dobry wieczór.

Ze względu na osłabioną wydolność i częste infekcje konsultacja pulmonologa który w trakcie badania fizykalnego oceni ogólny stan zdrowia, zleci odpowiednią diagnostykę laboratoryjną, obrazową i zleci odpowiednie zalecenia.

Warto również wspomnieć o problemach ucisku żyłach.

Przed wizytą warto wykonać diagnostykę z krwi D-dimery o ile jeśli nie miał je wcześniej zlecone.

Zabrać ze sobą całą posiadaną dokumentację leczenia plus badanie laboratoryjne wcześniej wykonane.

W Pana przypadku wymagane jest podejście holistyczne mam nadzieję, że tym razem tak będzie u innego lekarza.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk