Co robić z tymi objawami u 70-latki?

Dzień dobry Moja mama ma 70 lat. Od dłuższego czasu coraz wolniej chodziła. Ogólne ruchy ciała coraz wolniejsze. Podczas stania paliły ja stopy. Miała silne skurcze łydek. Podczas chodzenia zatrzymywanie się w miejscu tak jakby nie mogła ruszyć nogami szczególnie lewa strona. Stopy ma bardzo opuchnięte aż nie może włożyć żadnych butów. Jest coraz gorzej bo ciężko jej nawet wstać samej z kanapy. Skarży się też na dzwonienie w uszach czasami. Do jakiego lekarza mamy się kierować. Co to może być. Proszę o poradę.

Witam,

brak informacji czy Pani mama choruje na przewlekłe chorych, czy przyjmuje leki nawet te bez recepty.

W pierwszej kolejności udać się do lekarza w POZ lub rodzinnego który wykona badanie fizykalne oraz zleci badanie obrazowe oraz diagnostykę laboratoryjną.

Bez badania fizykalnego oraz badań diagnostycznych ciężko stwierdzić co dolega Pani mamie. Na pewno wymaga pełnej diagnostyki oraz konsultacji innych specjalistów np ortopedy, kardiologa angiolaga.

Pozdrawiam