Co robić z tymi wzrostami ciśnienia?

Witam. Mam 43 lata leczę się na nadciśnienie od 10 lata Biorę Bisocard 5 mg.Od jakiegoś czasu borykam się z wysokim ciśnieniem i pulsem pomimo brania leku. 160/105/118.Wizyte u kardiologia mam za tydzień. Dodam,że było pogotowie dali mi pod język captoprlil i hydroxyzine i pojechali.Co robić w takich sytuacjach nie wiem bardzo się boję.

Dzień dobry,

wymagana jest dokładna diagnostyka kardiologiczna obrazowa oraz laboratoryjna aby ustalić przyczyny co powoduje wzrost ciśnienia.

Proponował bym przed wizytą do kardiologa udać się do lekarza (POZ) lub rodzinnego celem wizyty stacjonarnej i poprosić o diagnostykę EKG i badania panel kardiologiczny który się Pani przyda do kardiologa, lekarz do czasu wizyty na pewno zleci lek który pomoże w nadciśnieniu tętniczym.

Wskazana konsultacja lekarza psychiatry który wykluczy lub potwierdzi, że nadciśnienie ma związek np depresją lub zaburzenia lękowe.

Proszę do czasu wizyty pić zioła z głóg, wyciąg z owocu głogu wspiera pracę serca i krążenia krwi. Korzystnie wpływa na przepływ tlenu w sercu i naczyniach krwionośnych. Wyciąg z owoców głogu ułatwia zasypianie, pomaga zmniejszyć niepokój i drażliwość oraz obniża ciśnienie.

Proszę zapoznać się z ulotką.

Pozdrawiam