Co robić z tymi zaburzeniami rytmu serca?

Witam Mężczyzna lat 39, leczę się nadciśnienie.Od pewnego czasu odczuwam bóle w klatce piersiowej, osłabienie i bóle, pieczenie z tyłu głowy.Na ciśnieniomierzu zaczęła pojawiać mi się ikona serduszka. Ostatnio w nocy wylądowałem na pogotowiu, ponieważ wybudziło mnie ze snu jakby uczucie że mi się serce zatrzymało. Lekarz wykonał EKG które wyszło jego zdaniem dobrze,ale ja postanowiłem zrobić jeszcze raz prywatnie które to też wyszło dobrze zdaniem lekarza. Pytanie skor dwa EKG w krótkim odstępie czasu są dobre to moje serce jest zdrowe, a te wszystkie objawy związane ze z czym inym? Bardzo się boję,nadmienie że przeszukałem internet wzdłuż i wszerz.
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 11 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Opisane objawy mogą również świadczyć o zaburzeniach nerwicowych np zaburzenia lękowe a więc warto z korzystać z konsultacji dobrego psychologa lub psychiatry który potwierdzi lub wykluczy zaburzenia ze strony psychologicznej.

Proponuję również przed wizytą u psychologa lub psychiatry zgłosić problem lekarzowi prowadzącemu leczenie nadciśnienia.

Przydała by się dokładna diagnostyka np holter EKG 24 godzinny oraz diagnostyka laboratoryjna z krwi - morfologia z rozmazem, CRP, lipidogram, ALAT, Kreatynina, kwas moczowy, potas, magnez, sód.

Diagnostyka obrazowa RTG kręgosłupa piersiowego.

Pełna diagnostyka połączona z konsultacją z lekarzem prowadzącym i psychologiem/psychiatrą da odpowiedź na Pani pytanie.

Brak informacji z Pani strony jakie przyjmuje leki nawet te bez recepty czy prowadzi Pani aktywność fizyczną są to bardzo ważne informacje dla tego tak ważna jest stacjonarna wizyta aby przeprowadzić z pacjentem dokładny wywiad oraz wykonać badanie fizykalne.

Pozdrawiam