Co robić z uczuciem zgagi i pełności?

Witam, pół roku temu zacząłem mieć częsty refluks żołądkowy połączony z mocnym uczuciem pełności i tak naprzemian. Po jakimś czasie objawy ustąpiły, jednak szukając wcześniej porady u lekarzy nie wskazywało to na problemy żołądkowe ze strony fizycznej. Po wizytach u psychologa itp raczej nic się nie zmieniło a po czasie same objawy ustąpiły. Ostatnio jednak byłem chory i miałem problemy żołądkowe które jakby po chorobie zostały, a ponownie mam teraz zgagę i uczucie pełności na przemian całkowicie bez powodu. Tracę na wadzę i nie wiem czy to od stresu, bardziej od strony psychicznej czy może jednak jest coś nie tak pod względem fizycznym. Czuje się źle bo czuję uczucie zgagi i pełności.

Dzień dobry,

w opisanych objawach wymagana jest wizyta u lekarza gastrologa że względu na utratę wagi ciała lekarza oceni czy objawy opisane są związane z przewodem pokarmowym czy stanem nerwicowym albo złe nawyki żywieniowe lub przyjmowanie leków nawet tych bez recepty. Wskazana wizyta u gastrologa lub w razie długiego oczekiwania na wizytę to do czasu wizyty wskazana wizyta u swojego lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam