Co robić z utrzymującym się krwiomoczem?
Witam jestem 38 letnia kobieta. Od polowy wrzesnia mam problem z krwiomoczem. Powtarzalo sie co dwa trzy dni az do 28 wrzesnia. I niestety znow od 4.grudnia Mialam usg nerek (2 razy), pecherza, trzustki,watroby I brzucha.Mialam tez usg pecherza. Wszystko idealnie. W moczu mimo paru prob nie wychodowano bakterii.Moj efgr jest 90 . Sod potas w normie. Mialam oznaczenie crb 2 razy w normie. Tsh w normie .krzepliwosc w normie. Wszystkie badania krwi wyszly w normie. Nie mam zadnych innych symptomow. Czy 90 to jest juz obnizona filtracja? Jakie jeszcze mozliwe badania moge zrobic i co to moze byc? Bardzo dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Dzień dobry,
wynik eGFR nie powinien być niższy niż 90 ml/min/1,73 m2.
W opisanym przypadku oraz wykonanych badaniach przedstawionych przez Panią powinny być z konsultowane na wizycie stacjonarnej w której lekarz nefrolog oceni stan funkcjonowania nerek.
Pozdrawiam