Co robić z wrastaniem włosków po goleniu?

Witam! Mam problem z podrażnioną skórą po goleniu i wrastającymi włosami. Zarówno na nogach, jak i okolicach bikini. Każde golenie kończy się tym samym, są to nieestetyczne krostki, które bardzo mi przeszkadzają. Czy mogę coś z tym zrobić? A może konieczna jest wizyta i dermatologa? Dziękuję

Witam,
na początek poruszę kwestię przygotowania skóry do zabiegu. Przed wykonaniem golenia powinno się wykonać delikatny peeling skóry, który ma za zadanie oczyścić ,,zaczopowane'' mieszki włosowe. Podczas golenia zalecam zastosowanie środków zmiękczające skórę typu pianka, żel. Na zakończenie optymalnie jest użyć preparaty o działaniu regenerującym i łagodzącym np. cieszące się dużą popularnością produkty z aloesem. Natomiast jeżeli po mimo zastosowania się do zaleceń, problem nie zniknie to zdecydowanie polecam skorzystanie z zabiegów trwałej depilacji laserowej. Zabieg ten trwale rozwiązuje problem wrastających włosków oraz pojawiających się nieustannie podrażnień.