Co robić z wysokimi wartościami ciśnienia?

Moja mama 75 lat. Gdy przychodzi wieczór ma wysokie ciśnienie przykładowe 170/70/70, czasami 145/70/70. Budzi się w nocy kilka razy, bo nie umie spać, czasami miewa dreszcze oraz zawroty głowy. Lekarz po prostu przepisał jej pramolan na uspokojenie, nie wykonując żadnych badań, ale to nic nie pomaga... Co robić? W jakim kierunku iść? Jakie badania wykonać?

Dzień dobry,

zlecony lek jest lekiem uspakajającym i przeciwlękowym z tego wynika, że lekarz zlecając lek brał pod uwagę zaburzenia np lękowe, nerwicowe. Brak informacji z Pani strony czy była diagnostyka np ekg w spoczynku. Niemniej jednak wymagana jest diagnostyka w kierunku sercowe naczyniowego aby wykluczyć zmiany w układzie naczyniowym. Wskazana diagnostyka laboratoryjna morfologia z rozmazem, CRP, lipidogram, glukoza, alat, potas, magnez, sód, PSA, TSH z wynikami zgłosić się do lekarza prowadzącego aby je ocenił z objawami klinicznymi. Również brak informacji kto zlecił wspomniany lek, również wymagana jest konsultacja lekarza psychiatry aby ocenił czy objawy.

Pozdrawiam