Co robić ze skokami ciśnienia?

Witam, moja mama ma 70lat.zawsze miała niskie ciśnienie i nie powodowało to żadnych objawów. Od 2 miesięcy pojawiły się skoki ciśnienia. Np. W ciągu dnia jest to 150/80by po niecałej godzinie spasc na 95/60. Po paru godzinach znów pojawia się wysokie. Potem znów spada. Potem jest kilka dni z niskim ciśnieniem np. 95/70 100/60, 90/60.to przykłady. Mama ma zawroty głowy, jest osłabiona, czasem się chwieje i musi usiąść. Zawroty głowy są nawet jak siedzi i na krześle. Zauważyłyśmy też że po oddaniu moczu, mama ma zawroty, jest czasem czerwona na policzkach i co dziwne kilka razy ciśnienie wzrosło, co jest dziwne bo przecież powinno się obniżyć. Mama doraźnie otrzymała od lekarza rodzinnego lek tritace. Ale łyka to dopiero gdy ciśnienie wzrasta. Ciśnienie potrafi się obniżyć ale nie przestaje skakać w ciągu dnia. Nie wiemy co robić. Mama nie wychodzi nigdzie sama bo boi się zachwiań równowagi i zawrotów głowy, to wszystko naprawdę utrudnia jej normalne funkcjonowanie. Do jakiego specjalisty się udać i jaka diagnostyka jest potrzebna?prosze o poradę

Witam,

w opisanym przypadku konsultacja lekarza kardiologa który oceni stan naczyniowo sercowe i zleci odpowiednią diagnostykę dobrze by było przed wizytą u kardiologa wykonać badania z krwi morfologia z rozmazem, CRP, lipidogram, ALAT, GGTP, glukoza, potas, wapń, sód, kreatynina, badanie ogólne moczu już na pierwszym wizycie kardiolog będzie miał obraz co powoduje opisane dolegliwości. Co do zawrót głowy przydało by się wykonać USG tt szyjnych.

Pozdrawiam