Co ronić z krwinkami na ramionach?

Witam, Od jakiegoś czasu zaczęły mi wyskakiwac maleńkie jakby krwinki na ramionach. Mniejsze i większe czerwone drobinki. Z czasem robiło się ich więcej i wicej i teraz znajduje je już na całym ciele. Nie potrafie przypisac zadnych innych objwow. Martwi mnie, ze jest tego coraz więcej. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat. Lekarz ogólny i dermatolog nie znali odpowiedzi od czego to może być. Czy mają Państwo jakiś pomysły lub info na ten temat? Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno to określić nie widząc zmiany, ale może to wskazywać na skazę krwotoczną. Niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkich przyczyn ich wystąpienia (czynniki osoczowe, płytkowe i naczyniowe). Jeśli występują u pani drobne wybroczyny/plamica to w pierwszej kolejności warto by wykonać: morfologię krwi z rozmazem (najistotniejsza będzie liczba płytek krwi), INR, APTT. W razie nasilonych objawów warto skonsultować się również z hematologiem.