Co się dzieje, jeśli pacjent ma problemy psychiczne, a nie chce terapii?

Witam,co sie dzieje jesli pacjent ma problemy psychiczne,a nie chce terapii,czy to moze doprowadzić do choroby psychicznej?pozdrawiam

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, nie wiem co Pani rozumie pod pojęciem "problemy psychiczne"? Jeżeli jest coś co Panią niepokoi to warto umówić się z lekarzem psychiatrą, który dokona diagnozy. Pozdrawiam
M.Prus

Psychologia

To zależy od tego jakiego rodzaju są to problemy i jak pacjent sobie z nimi radzi.