Co się dzieje z krwiakiem?

Witam, bardzo proszę o pomoc, gdyż kompletnie nie wiem już co mam robić. W 11 tc zdiagnozowano u mnie krwiak. Szpital i diagnoza - odwarstwienie całej tylnej ściany trofoblastu. W 18 tc krwiak przemieścił się i znajdował poniżej łożyska, nad ujściem kanału szyjki macicy o wymiarach 26x66x59. Teraz wykonałam ponownie usg (20 tc) i okazało się, że krwiaka nad ujściem szyjki macicy nie ma. Pojawił się natomiast obszar hypoechogeniczny w centralnej części łożyska pod płytą kosmkową, bez cech przepływu naczyniowego o wymiarach 42x19. Byłam u dwóch lekarzy i usłyszałam dwie różne wersje, co to jest i czy jest niebezpieczne. Nie wiem także, czy mogę w końcu zacząć powoli chodzić, bo lekarze też mają różne zdanie na ten temat. Czy ktoś mógłby mi pomóc w tej sprawie?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Krwiaki pozakosmówkowe, wykrywane w pierwszym trymestrze, często samoistnie zanikają do 20 tygodnia ciąży. Być może obszar hipoechogeniczny, widoczny u Pani w badaniu USG, jest pozostałością po wchłoniętym krwiaku. W tej sytuacji może Pani normalnie funkcjonować, oczywiście zachowując ostrożność, nie dźwigając i ogólnie nie przeciążając się.

Pozdrawiam!