Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co się dzieje z krwiakiem?

Witam, bardzo proszę o pomoc, gdyż kompletnie nie wiem już co mam robić. W 11 tc zdiagnozowano u mnie krwiak. Szpital i diagnoza - odwarstwienie całej tylnej ściany trofoblastu. W 18 tc krwiak przemieścił się i znajdował poniżej łożyska, nad ujściem kanału szyjki macicy o wymiarach 26x66x59. Teraz wykonałam ponownie usg (20 tc) i okazało się, że krwiaka nad ujściem szyjki macicy nie ma. Pojawił się natomiast obszar hypoechogeniczny w centralnej części łożyska pod płytą kosmkową, bez cech przepływu naczyniowego o wymiarach 42x19. Byłam u dwóch lekarzy i usłyszałam dwie różne wersje, co to jest i czy jest niebezpieczne. Nie wiem także, czy mogę w końcu zacząć powoli chodzić, bo lekarze też mają różne zdanie na ten temat. Czy ktoś mógłby mi pomóc w tej sprawie?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Krwiaki pozakosmówkowe, wykrywane w pierwszym trymestrze, często samoistnie zanikają do 20 tygodnia ciąży. Być może obszar hipoechogeniczny, widoczny u Pani w badaniu USG, jest pozostałością po wchłoniętym krwiaku. W tej sytuacji może Pani normalnie funkcjonować, oczywiście zachowując ostrożność, nie dźwigając i ogólnie nie przeciążając się.

Pozdrawiam!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy