Co się dzieje ze skórą głowy?

Witam! Mam następujący problem moje włosy na czubku głowy są jasne i kręcone do tego sztywne (wcześniej tak nie było), od dłuższego czasu wypadają, do tego skóra głowy się świeci. Gdy dotykam włosy ręką po jakimś czasie się tłuszczą. Co jest przyczyną? Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Niestety mam za mało informacji, żeby udzielić Panu jednoznacznej odpowiedzi.

Problem zwiększonego wypadania włosów jest bardzo powszechny wśród mężczyzn.
Jest wiele możliwych przyczyn zaistniałego stanu.

Mogą to być zaburzenia, które występują genetycznie, może to być na podłożu nieprawidłowej diety, stresu, zaburzeń hormonalnych lub różnych jednostek chorobowych.

Uważam, że w Pańskiej sytuacji najlepiej jest się udać do dermatologa (nie potrzeba skierowania) aby dokładnie obejrzeć skórę głowy i ustalić przyczynę Pańskiego problemu.

Oprócz obejrzenia skóry głowy warto wykonać badanie krwi. Szczególnie należy zwrócić uwagę na poziom hormonów płciowych, tarczycy jak i ogólną morfologię krwi.

Jeżeli chodzi o "świecenie się" to najprawdopodobniej jest to na skutek nadmiernej pracy gruczołów łojowych. Myślę, że przy okazji wizyty należy wspomnieć o tym lekarzowi. Przy takich dolegliwościach zazwyczaj zmiana szamponu rozwiązuje sprawę.

Pozdrawiam!