Co się ze mną dzieje? Brak miesiączki

Witajcie!
Od dwóch tygodni nie mam okresu. Ostatni miałam od 5 do 10 kwietnia, cykl trwa u mnie 29-30 dni więc 4,5 maja powinnam dostać już okres. Niestety nic z tego :( Robiłam test wyszedł negatywny. Przez cały ten czas pobolewa mnie podbrzusze.
Wczoraj byłam u lekarza powiedział, że nie widzi ciąży, i że mam powiększony prawy jajnik i że tak naprawdę to on nie wie co mi jest i zapisał L**** (syntetyczny progesteron) dopochwową, żeby wywołać okres :(
Wydałam 200 zł po to żeby mnie zbadał. Zresztą badanie usg bolało :( Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Jeżeli to nie ciąża to, co to może być?
Poradźcie co mam zrobić? Aha nie dodałam, że od kilku lat mam stałego partnera i naprawdę chcielibyśmy już mieć dziecko :)
Pozdrawiam gorąco Angi

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witajcie!
Od dwóch tygodni nie mam okresu. Ostatni miałam od 5 do 10 kwietnia, cykl trwa u mnie 29-30 dni więc 4,5 maja powinnam dostać już okres. Niestety nic z tego :( Robiłam test wyszedł negatywny. Przez cały ten czas pobolewa mnie podbrzusze.
Wczoraj byłam u lekarza powiedział, że nie widzi ciąży, i że mam powiększony prawy jajnik i że tak naprawdę to on nie wie co mi jest i zapisał L**** (syntetyczny progesteron) dopochwową, żeby wywołać okres :(
Wydałam 200 zł po to żeby mnie zbadał. Zresztą badanie usg bolało :( Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Jeżeli to nie ciąża to, co to może być?
Poradźcie co mam zrobić? Aha nie dodałam, że od kilku lat mam stałego partnera i naprawdę chcielibyśmy już mieć dziecko :)
Pozdrawiam gorąco Angi

Witam!
Testy ciążowe bywają w tak wczesnym okresie (ewentualnej) ciąży zawodne. Pęcherzyk ciążowy powinien jednak być już widoczny w USG. Proponuję jednak powtórzyć test za ok. tydzień, jeśli miesiączka nadal nie będzie się pojawiać. Pojedyncze zaburzenia cyklu miesiączkowego są normalne u każdej zdrowej kobiety (mniej więcej raz na rok miesiączka może nawet w ogóle nie wystąpić, mimo że kobieta nie jest w ciąży). Jeżeli jednak wykluczy Pani ostatecznie ciążę a nieregularności cyklu będą powtarzać się przez kolejne kilka miesięcy, to radzę ponownie udać się do lekarza. Konieczna może być bowiem diagnostyka hormonalna i leczenie ewentualnie wykrytych zaburzeń.
Pozdrawiam serdecznie!