Co spowodowało podwójne widzenie i wydzielinę z nosa po podaniu znieczulenia?

Dziś miałam mieć ekstrakcje dolnej, lewej szóstki. Przy podaniu znieczulenia poczułam jakby z lewej dziurki nosa coś wypłynęło pod ciśnieniem, nos oczywiście był suchy. Po chwili zaczęłam widzieć podwójnie. Trwało to 10 minut. Znieczulenie zamiast zadziałać na tkankę wokół zęba poczułam najpierw na podniebieniu, później zeszło na policzek, następnie pod oko. Mój stomatolog nie był w stanie wyjaśnić mi co mogło się stać. Czy nieodpowiednio podał zastrzyk?

Witam.
Prawdopodobnie część środka zieczulającego dostała się do naczynia kwionośnego i zadziałała na podane okolice. Po zaprzestaniu działania ( do 2 godzin ) objawy powinny minąć.
Pozdrawiam.

Witam!
No rzeczywiście dziwne objawy, które sugerują niecodzienne przechodzenie środka znieczulenia miejscowego, nawet sugerujące podanie donaczyniowe. Powinno przejść niedługo. W innym razie potrzebna jest wizyta u neurologa.
Pozdrawiam.