Co stres jest związany z uczuciem przypływu ciepła z tyłu głowy?

Witam. Ostatnio w pracy miałam stres- spowodowane nową praca. Dodatkowo tego samego dnia przyszła informacja o poszerzeniu zakresu pracy na taki z którym będę miała styczność 1 raz w życiu. I nagle pojawiła się dezorientacja i ciepło z tylu glowy- jak przy dużych emocjach Rozbolała mnie głowa ale to standardowo nie jakoś dynamicznie. Moje pytanie czy to tylko emocje czy możliwe że od takich odczuć powstanie tętniak w głowie? Bardzo się martwię tym. Ciśnienie mam zazwyczaj 110 na 75. Po tej akcji miałam 117 na 84 ale po kolejnych 5 minutach było już 110 na 80. Proszę powiedzieć mam się obawiać tętniak a lub innych schorzeń po tej sytuacji ? Pozdrawiam.

Witam,
w reakcji na stres bardzo często występuje uczucie gorąca w okolicy głowy, twarzy lub klatki piersiowej. Skoki ciśnienia, kołatanie serca, ból głowy czy szum w uszach też należą do klasycznych objawów stresu. Na Pani miejscu nie wiązałabym takich objawów z jakimś poważniejszym schorzeniem. Warto byłby gdyby wypracowała sobie Pani sposoby łagodzenia objawów stresu, rozładowywania napięcia i relaksacji. Będzie to dla Pani bardzo pomocne przy innych stresujących sytuacjach.
Powodzenia!

Dzień Dobry Pani,

Opisany przez Panią symptom był odpowiedzią Pani organizmu na stres.
I jest to informacja dla Pani, by nabyć umiejętność radzenia sobie ze stresem (profilaktycznie).

Życzę Pani tylko radości i pomyślności w Nowym Roku!
irena.mielnik.madej@gmail.com