Co sugeruje taki dyskomfort oraz zmiana struktury stolca?

Dzień dobry. Od około 2-3 miesięcy czuję dyskomfort zlokalizowany pomiędzy (patrząc na budowę zeber - pomiedzy wyrostkiem mieczykowatym a chrząstkami żebrowymi po lewej stronie) - dyskomfort jest w środku, pod żebrami. Jest to ucisk. Dodatkowo bolą mnie plecy w krzyżu, czuję dość stałe parcie na stolec, jednak wypróżniam się około 4 razy dziennie (stolce nie są tak jednolite jak kiedyś, często są poszarpane lub jest ich kilka mniejszych). Nie mam gorączki, mam apetyt, miałem 2 razy robione USG - wszystko ok. Kolonoskopia 6 lat temu - wszystko ok. Gastroskopia podobnie - stwierdzono refluks i Helicobacter - tez ok 6 lat temu. Aktualnie martwi mnie ten ucisk/dyskomfort oraz zmiana struktury stolca.

Witam,

proponował bym konsultacje gastrologa z dwóch powodów, pierwszy to badania diagnostyczne kolonoskopia i gastroskopia po takim długim czasie nic nie wnoszą na obecne opisane objawy, od tamtej pory mogło się dużo zmienić.

Drugi powód refluks i helicobacter wymagają ponownego potwierdzenia.

Najlepsze rozwiązanie to diagnostyka laboratoryjna CRP, MORFOLOGIA, GLUCOZA, PANEL WĄTROBOWY, AMYLAZA, LIPAZA, BADANIE KAŁU NA PASOŻYTY.

Z wynikami proszę udać się do lekarza który Pana zbada i oceni aktualne wyniki i zdecyduje czy wymaga Pan dalszej diagnostyki.

Pozdrawiam