Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co to było? Borelioza?

Dwa lata temu po powrocie z kolonii nad polskim morzem zacząłem mieć dziwne objawy: bóle mięśni, stawów, ostre bóle głowy w części potylicznej, depresja, osłabienie, brak apetytu, porażenie lewej połowy twarzy, traciłem znacznie na wadze, a wszelkie pokarmy miały inny smak niż wcześniej. Teoretycznie klasyczne objawy boreliozy, i to samo powiedzieli w szpitalu gdy mnie przyjmowali.

Dostałem cefalosporyny 2 razy dziennie dożylnie i na drugi dzień wszystko ustało, poza paraliżem twarzy, który wymagał chyba 4 dni przyjmowania antybiotyków, we krwi nic nie miałem, USG, NMR, EEG i Rentgen też nic nie wykazały w moim organiźmie. Lekarze stwierdzili, że skoro po tygodniu nic mi już nie było, to mnie wypuszczą do domu bez dociekania co mi było i do tej pory tego nie wiem. P.S. A i ugryzienia kleszcza nie zauważyłem, rumień nie wystąpił.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Zatrucie grzybami - powikłania

Powikłania występujące po zatruciu grzybami i skuteczność działania podanych leków uzależnione są od czasu, w jakim pacjent zgłosi się do lekarza. Informacji na temat możliwych powikłań występujących po zatruciu grzybami, udziela toksykolog, dr Piotr Burda.

Borelioza może przebiegać bez rumienia, równie dobrze mogła Pani nie zauważyć kleszcza. Leczenie było prawidłowe, a jeśli wyniki badań wskazywały na boreliozę, to z dużym prawdopodobieństwem należy przypuszczać, że tym właśnie była Pani choroba.

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy