Co to jest czarna plamka przed oczami?

Mam od dwóch dni czarną plamkę przed lewym okiem, jest to efekt jakby naświetlenia, ale oko nie chce powrócić do normalnego widzenia, a oka sobie nie naświetliłem. Nie wiem, czy to minie, co mam z tym zrobić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Ważne jest także dokładne opisanie lekarzowi lokalizacji ubytku pola widzenia - czy jest to mroczek środkowy, czy też występuje na obrzeżach. Ponadto istotne są również informacje dotyczące Pana ogólnego stanu zdrowia, np. czy choruje Pan na cukrzycę.

Ubytek pola widzenia może wystepować w bardzo wielu jednostkach chorobowych (m.in. w cukrzycy, jaskrze, stwardnieniu rozsianym, zapaleniu nerwu wzrokowego). Nie jest możliwe jednoznaczne odpowiedzenie na pytanie bez osobistego zbadania Pana.