Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na bolący ząb

Most protetyczny pozwala uzupełnić brak jednego lub kilku zębów. Wymaga oszlifowania zębów brzeżnych które będą służyły jako filary. Zęby których brakuje, są przymocowane do zębów filarowych i cała konstrukcja działa jako jeden element. Ze względu na konieczność oszlifowania zębów coraz częściej stosuje się implanty zamiast mostów. Plusem mostów jest czas wykonania i Pacjent może cieszyć się nowymi zębami w ciągu 2 tygodni.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Witam. Mosty protetyczne pozwalają na odbudowę brakujących zębów wykorzystując pozostałe zęby własne pacjenta. Zęby własne, które przeznaczono pod most protetyczny nazywane są zębami filarowymi. Na zęby filarowe wykonuje się korony protetyczne, a zęby brakujące pomiędzy zębami filarowymi uzupełnia się w postaci przęsła zamocowanego pomiędzy koronami zębów filarowych, stąd nazwa most protetyczny.

0

jest to stałe uzupełnienie protetyczne (nie wyciągane, zacementowane na stałe), wykonane z metalu, metalu i napalanej porcelany lub tylko porcelany, uzupełniający braki zębowe jeśli mamy brak zębowy oskrzydlony- wyjaśniam:. jeśli np została usunięta 5 górna ale mamy 4 i 6- to szlifuje się zęby filarowe, w tym przypadku 4 i 6 i na nich osadza się most który składa się z 4,5,6.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy