Co to może być? Krostki po antybiotyku?

Witam! Mam 14 lat i niedawno byłem chory (miałem zapalenie gardła). Przyjmowałem antybiotyki  i lek przeciwgrzybiczy. Zauważyłem, że na żołędzi pojawiło się niewielkie, mało widoczne dla oka krostki. Po dotknięciu one bolą, a gdy żołądź jest zakryty, swędzi. Powiedziałem o tym rodzicom i na razie kazali mi nie brać antybiotyku. Proszę o radę, iść do lekarza czy nie?

Witam!

Wprawdzie przyczyną zmian na prąciu może być reakcja alergiczna na antybiotyk (choć to nie jest bardzo prawdopodobne), nie należało odstawiać leku bez konsultacji z lekarzem. Zbyt krótko leczone zapalenie gardła, zwłaszcza jeśli spowodował je paciorkowiec grupy A, może mieć poważne skutki zdrowotne związane z sercem, stawami... Lepiej byłoby udać się do lekarza i poprosić o zmianę antybiotyku na inny. Wraz z antybiotykiem przepisano Panu lek przeciwgrzybiczy, ale być może okazał się być za słaby. Opisane przez Pana dolegliwości i okoliczności ich wystąpienia wskazują właśnie na grzybicę. Najlepiej by było, gdyby udał się Pan do lekarza i opisał całą sytuację.

Pozdrawiam!