Co to może być? Nerwica lękowa? Atak paniki?

Witam. Mam 16 lat i kompletnie nie wiem co mi się ostatnio stało. Siedziałam w domu, byłam trochę rozżalona, smutna i zła. Oglądałam filmy. W pewnym momencie zaczęłam płakać, głowa mnie bolała, serce mi mocno biło, czułam ataki duszności, nie mogłam złapać tchu, byłam przerażona i jednocześnie smutna. Bałam się ewidentnie. Dodam, że oglądałam horrory, ale to już nie pierwszy raz, lubię je oglądać i nigdy wcześniej mi się nie zdarzały takie rzeczy. Chociaż pól roku temu (nad moim łóżkiem wisiała szafka, na której stały głośniki od wieży) zaczęłam się bać, wpadłam w panikę, że ta wieża na mnie runie, co się potem stanie. Nie wiem co mi dolega, czy to są ataki paniki? Proszę o pomoc.

Witam!

Chciałabym, abyś potrafiła rozróżniać, czy opisane przez Ciebie objawy pojawiły się jako odpowiedź na oglądany film (horror). Jeżeli Twoja reakcja towarzyszyła przeżyciom związanym z filmem, to wówczas mówimy o strachu i jest to naturalna emocja, która od czasu do czasu powinniśmy przeżywać. Natomiast jeśli opisane objawy pojawiają się samoistnie, bez powodu, wówczas mówimy o lęku.
Z tego co piszesz wnioskuje, że była to naturalna reakcja na oglądany film. Proponowałabym zatem, abyś ograniczyła upodobania do horrorów. Jeżeli takie objawy będą się pojawiały częściej, to wówczas warto, abyś skonsultowała to ze specjalistą.
Pozdrawiam