Co to za wydzielina, która wydobywa się z członka w czasie gry wstępnej?

Witam. Zdecydowałem się o tym napisać, bo zaczyna mnie to już irytować. Od kiedy pamiętam, kiedy mam kontakt z kobietami, mowa o pieszczotach, całowaniu, gry wstępnej, z mego penisa wydziela się lepka, przezroczysta wydzielina. Zaczyna coraz bardziej mnie to krępować, bo zawsze obawiam się, że odbije mi się ta wydzielina na spodniach. Długi czas zwlekałem, żeby komukolwiek to powiedzieć czy napisać, ale ten problem już mam od 3-4 lat i czas najwyższy go rozwiązać. Czy można w jakiś sposób to zahamować, czy jest to normalne? Proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

wydzielina, o której Pan pisze, to po prostu preejakulat. Wydziela się on w stanie podniecenia oraz w trakcie stosunku płciowego. Jego wydzielanie jest całkiem normalne i nie powinien się Pan tego wstydzić ani przejmować się tym.