Co uczula w męskim nasieniu?

Co takiego jest w męskim nasieniu skoro co 10 kobieta jest na nie uczulona?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Każda komórka naszego ciała posiada na swojej błonie specyficzne antygeny. W większości przypadków nie są one groźne dla zdrowia gdyż organizm rozpoznaje je jako swoje ( podobne w całej populacji). Niestety powstaje czasami sytuacja gdy organizm kobiety traktuje te polisacharydy jako intruza i rozpoczyna reakcję obronną, wytwarzając specyficzne przeciwciała. To zaś może powodować różnego typu objawy ogolnoustrojowe.