Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Fakty o zdrowiu - Słabe wino też dobre

Witam. Najlepiej wybierać owoce - świeże bądź te suszone. One również zawierają jednak dużo cukru. Jeśli chodzi zaś o czekoladę najlepiej wybierać tę gorzką z dużą zawartością kakao.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam.

Jeśli nie ma przeciwwskazań, to od czasu do czasu można sobie pozwolić np.na czekoladę gorzką (o właściwościach czekolady można przeczytać na mojej stronie
www.diet-coaching.xaa.pl/czekoladowa-krolowa-czekolada-gorzka/ )

Jednak zamiast słodyczy najlepiej wybierać owoce (świeże, suszone, w formie sałatek, soków itp.). Można również pokusić się o przygotowanie np. ciastek owsianych lub lodów.

Pozdrawiam,
Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Witam, ze względu na zdrowie pięknego uśmiechu i nie tylko ! lepiej zrezygnować ze słodkich przekąsek. W ogóle należy tak ustawić dietę, aby nie podjadać pomiędzy posiłkami. Można sobie zafundować coś słodkiego na powieczorek i po wymyciu zębów juz ich ńie jeść. Jeżeli mamy chęć na coś słodkiego, to lepiej pić wodę, żołądek się wypełnia i nie ciągnie nas do podjadania. Osobom które muszą mieć coś do jedzenia pod ręką, radzę często myć zęby mocno miętową pastą, to też pomaga. Podjadania jest złym nawykiem z którym należy walczyć, prowadzi do otyłości i do psucia się zębów, które stałe są atakowane przez kwasy i cukry zawarte w pokarmach.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy