Co wywołuje ból jajnika?

Dzień dobry.
Mam 18 lat, miesiączkuje od 2 lat. Kochałam się z moim chłopakiem 8.05.10r., wytrysk był po za moją pochwą, jednak niestety po ok 20 minutach znowu odbyliśmy stosunek (wytrysk także po za moją pochwą), jednak boję się, że sperma dostała się do moich dróg rodnych.

Mam cykle ok.30 dniowe, choć czasami bywają jeszcze nieregularne. Ostatni mój cykl trwał 32 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 24.04. Od 10.05 boli mnie lewy jajnik(przynajmniej tak mi się wydaje, że to jajnik). Ból zbliżony do bólu miesiączkowego, cięgle go czuje, czasami odczuwam takie jakby ukłucia. Jednak podczas bólu miesiączkowego boli mnie całe podbrzusze a teraz tylko z lewej strony. Czy ból jajników może być spowodowany ciąża? Tak szybko pojawiłyby się takie objawy? Czy to po prostu owulacja?
Dodam, że nigdy wcześniej nie miałam bólu owulacyjnego tylko bóle przed okresem. Czekam na szybką odpowiedź.
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
W wyniku opisanego przez Panią zbliżenia mogło teoretycznie dojść do zapłodnienia (szansa jest bardzo niewielka), jednak objawy ciąży nie wystąpiłyby tak szybko. Takie dolegliwości nie są zresztą dla tego stanu charakterystyczne. Ból może być spowodowany owulacją. Być może doszło do bardzo niewielkiego krwawienia podczas uwalniania komórki jajowej z jajnika i to wywołało ból, którego nigdy wcześniej Pani nie odczuwała. Jeśli nie minie on do następnego cyklu (będzie się utrzymywał po miesiączce), należy udać się do ginekologa w celu wykluczenia torbieli czynnościowej jajnika, która również mogła się wytworzyć.
Pozdrawiam serdecznie!