Co zabierać do szkoły do jedzenia?

Ważę 61kilo i mam 12 lat oraz 159 albo 160 cm wzrostu, coś takiego. I nie wiem, jak mam schudnąć. Chodzę do szkoły i nie wiem co zabierać na śniadanie, ponieważ mam długo lekcje od 8.00 do 16.00, a nawet i dłużej. I wiem, że nie jeść słodkiego.Ale jaki jadłospis podczas szkoły oraz weekendu, może to być jakiś jadłospis na 2 tygodnie. I czy moja waga jest prawidłowa czy mam nadwagę? Proszę o szybką pomoc.

Witam!

Twoje BMI wynosi 23,8, co na siatce centylowej oznacza przedział między 90 a 97 centylem. Jest to równoznaczne z nadwagą. Nie możesz rezygnować ze śniadań. Może istnieje możliwość wykupienia obiadów w Twojej szkole?

Do szkoły powinnaś zabrać:
- kanapkę złożoną z: ciemnego pieczywa, chudej wędliny/sera typu "light", niewielkiej ilości masła, dużej ilości warzyw;
- warzywa możesz pokroić i zabrać ze sobą;
- dobrze gdyby udało Ci się wypić jakiś napój mleczny: kefir, maślankę, kubek odtłuszczonego mleka, lub jogurt "light";
- możesz zabrać także porcję owoców.
Jako przekąski możesz zjadać: wyporcjowane młode marchewki, jabłko lub chipsy owocowe/warzywne. Kolorowe napoje gazowane i słodzone soki owocowe zamień na niegazowaną wodę mineralną.

Zdecydowanie powinnaś zwiększyć aktywność ruchową.

Pozdrawiam