Co zastosować na problemy z wypróżnianiem po usunięciu jelita?

Witam. Parę dni temu miałem usunięty 3cm polip jelita grubego poprzez kolanoskopię. Po zabiegu pozostawiono mnie na obserwacji, podano kroplowki. Po powrocie do domu sytosuje dietę płynno papkową. Wypijam również sporo płynow. Po podaniu kroplowek nie mialem problemu z wypróznieniem. Po powrocie do domu problem sie pojawil. Czy to normalne czy należy zglosic sie do lekarza czy ewentualnie zastosowac jakis srodek pomocniczy ? Dziękuje za pomoc. Marek lat 65

Lek. Paweł Szadkowski

Z pana opisu może wynikać, że przyjmuje pan zbyt małą ilość płynów. Zwiększenie ich podaży może rozwiązać problem. Może pan również spróbować stosować laktulozę, która jest dość obojętnym środkiem. W razie utrzymujący się dolegliwości sugerują udać się do lekarza prowadzącego.