Co zastosować na suche usta?

Co na suche usta? jakiś środek dzięki któremu nie będę musiała używać pomadki. Ostatnio zauważyłam że usta stały się brzydkie jakby jakaś reakcja alergiczna na pomadkę. Mam wrażenie że jakby były jakieś krostki. Czasami przez to usta pieką, swędzą.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli widzi pani bezpośredni związek pomiędzy zastosowaniem pomadki, a zmianami na skórze to może to wskazywać na reakcję alergiczną na jeden z jej składników. Może pani wtedy spróbować używać bardzo obojętnych lub hipoalergicznych kosmetyków np. czystej wazeliny kosmetycznej. Jeśli nie ma takiego bezpośredniego związku to sugeruję wizytę u dermatologa, który pomoże określić przyczynę problemu.