Co zmienić w sposobie usypiania córeczki?

Witam. Mam córkę, która skończyła 7 m-cy i mamy problem z nocnym spaniem. Opiszę jak wygląda nasz rozkład dnia i proszę o poradę jakie błędy popełniam. Wstajemy ok. 7-8 po nieprzespanej nocy, dziecko oczywiście jest radosne i nie widać, żeby było nie wyspane, lecz po upływie ok. 2 godz trze oczka i ogólnie marudzi, więc zasypiamy w wózku z wcześniejszym karmieniem. Córka wstaje różnie, czasem po 40 min, ale zdarza się, że i po 1,5 godz. Dalej zabawa, jedzonko, spacer itd. Znów jest śpiąca ok. 15-16, więc znów zasypia w wózku i następne spanie ok. 19, potem zabawa, kąpiel, jedzonko i znów zasypia w wózku, po czym przekładam ją do łóżka (śpi ze mną) i wstaje z płaczem, co godz. i tak przez całą noc. Dodam, że próbowałam już wszystkiego, czyli po 16 już nie kładłam jej spać, aby była zmęczona wieczorem, każdego dnia starałam się, aby wszystkie czynności były wykonywane o tej samej porze, odpowiednia temperatura w pokoju, ząbkowanie też odpada, gdyż wyszły już 4 ząbki i na razie nie widać następnych, więc już nie wiem, co robić, żeby ten sen mojego dziecka był spokojny.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Zachęcam przede wszystkim do poproszenia o pomoc w opiece nad córeczką w ciągu dnia, kogoś bliskiego i odespać zarwane noce, co na pewno pomoże z większą cierpliwością opiekować się maluszkiem. Zapotrzebowanie na sen i realizacja tej potrzeby u córeczki jest widocznie dość dobra skoro wybudza się radosna i zadowolona:) Zachęcam do wprowadzenia do diety herbat ziołowych np. z kopru włoskiego oraz pokarmów, które mogą wpływać na szybka przemianę materii i zmniejszenia uczucia ciężkości w brzuszku np. puree z jabłek:)

Polecam również wprowadzenie rytuału masowania dziecka po kąpieli. Najlepiej, aby była to czynność systematycznie powtarzana, trwająca do około 30 minut. Masujemy ciałko oliwką: plecki, nogi, ręce, twarz ruchami wychodzącymi od środka ciała na zewnątrz:) Systematyczne stosowanie masaży na pewno korzystnie wpłynie na zachowanie córeczki:)

Pozdrawiam