Co znaczą drobne ranki w miejscu nacięć, z których sączy się ropa?

Miesiąc temu miałam nacinany ropień w pachwinie. Początkowo wyglądało na to, że wszystko dobrze się goi, jednak wciąż mam drobne ranki w miejscu nacięć, z których sączy się ropa, niekiedy pomieszana z krwią. Czy powinnam się martwić?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie odczuwa Pni bólu, zmiana nie jest zaczerwieniona, ocieplona, to może po prostu w dalszym ciągu dochodzi do oczyszczania się ropnia. Natomiast jeśli jest tam stan zapalny, to arto udać się do chirurga, który nacinał ropień. Może zmiana wymagać dodatkowego oczyszczenia.