Co znaczą moje wyniki w kierunku toksoplazmozy w 9 tyg. ciąży?

Witam, Odebrałam w dniu dzisiejszym wyniki na toksoplazmozę. Wyniki to: Igg w surowicy 138 IU/ml Ignacy w surowicy 0,33 IU/ml Jestem w 9 tygodniu ciąży. Czy mam się czego obawiać?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani norm danego laboratorium, ale najpewniej ma Pani dodatnie przeciwciała IgG, a ujemne IgM - to wskazuje na kontakt z toksoplazmozą w przeszłości, ale aktualnie nie ma świeżego zakażenia, więc nie powinno być powodu do niepokoju. Proszę jednak przy najbliższej wizycie pokazać lekarzowi wynik.