Co znaczą nagłe, silne, rwące i piekące bóle mięśni/stawów?

Dzień dobry, od około 2, 3 miesięcy występują u mnie nagle, silne, rwące i piekące bóle mięśni/stawów, ciężko mi rozpoznać, ból jest nagły bardzo silny, nie mogę ruszyć w tym momencie dana partia ciała. Najczęściej jest to ramie, uda, szyja. Ból jest tak rwący i piekący, że nie mogę podnieść ręki czy nogi. Objawia się to też przy gwałtownym podniesieniu ręki lub obrocie głowy. Trwa do minuty i przechodzi. Co mi może dolegać? Dodam, że jestem asmtykiem i biorę leki sterydowe wziewne.

Lek. Paweł Szadkowski

Stanowczo sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i pokierowania dalszą diagnostyką. Prawdopodobnie będzie pani wymagała wykonania zdjęcia rentgenowskiego kręgosłupa i konsultacji neurologicznej.