Co znaczą okresowe bóle stawów u 66-latki?

Kobieta 66 lat Od 2 lat mam b.silne okresowe bóle stawow-kostno-mięśniowe. Stwierdzono zwyrodnienia kręgosłupa, poza tym nic. Wyniki testu Western-blot wyglądają następująco: IgM ujemny, w tym VisE, P83, P39 BmpA, P31 OspA, P30, P25 OspC, P21, P19, P17 - wszystkie brak reakcji , IgG dodatni w tym VisE, P83, P31 OspA, P25 OspC, P21, P19 - brak reakcji P39 BmpA, P30, P17 - silnie dodatni Proszę o interpretację Dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Nie napisała pani w kierunku jakiej choroby wykonywała pani badanie serologiczne. W celu interpretacji należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu który zestawi wyniki z pani obrazem klinicznym. Warto również skonsultować się z reumatologiem.