Co znaczą ponowne objawy nerwicy?

Choruję na nerwicę lękową 8 lat biorę codziennie 1 tabletkę 20mg Bioxeton i Alprox 0.5 mg rano i 0.5 wieczorem, leki biorę przez 7 lat , nerwica całkowicie mi ustąpiła nie miałam żadnych ataków lęków czułam się bardzo dobrze , ostatnio nie wykupiłam Bioxetin i nie brałam go przez miesiąc nerwica mi wrociła znowu są to takie małe uderzenia lęku pojawił się lęk przed lękiem biorę wtedy 0.5 mg Alprox, czuję się przytłoczona że nerwica wróciła. Pytanie mam takie czy to właśnie przez to ze nie brałam bioxetinu przez miesiac i pojawiły się takie objawy? Od 3 tyg znowu biorę bioxetin ale chyba trzeba czekać aż zacznie na nowo działać?

Witam! Trochę "dziwne leczenie". O ile Bioxetin jest do przyjęcia, to Xanax przyjmowany przez 7-8 lat jest całkowitym nieporozumieniem. Benzodiazepiny, do których należy także Xanax dość szybko powodują uzależnienie i błędem jest wieloletnia terapia tymi preparatami. Leczenie nerwicy opiera się przede wszystkim na odpowiednio dobranej psychoterapii z ew. wzmocnieniem lekami SSRI lub SNRI. Benzodiazepiny, jak musimy, to podajemy krótko, doraźnie. Powodzenia W. Ł.

Chyba ta przerwa w przyjmowaniu Bioxetyny spowodowała pogorszenie. I to przerwa nie uzgodniona z lekarzem leczącym! Alprox nie jest najszczęśliwszym wyborem. Sam ten lek działa jedynie przeciwlękowo, nie ma wpływu na nastrój. Ma rację dr W.Ł. Psychoterapia jest bardzo wskazana. Warto poszukać psychoterapeuty. A w Warszawie jest ich sporo i to zozmaitych szkół. Powodzenia!