Co znaczą szumy i wycieki po zabiegu miringoplastyki?

Witam, jestem 3 tygodnie po zabiegu myringoplastyki. Od 3 dni pojawiły się nasilone szumy i wycieki, dodam że w uchu mam jeszcze sączek i spongostan. Czy to normalne? Szumy są strasznie męczące, a z racji na to że nasiliły się teraz to martwię się czy jest wszystko w porządku. Jest możliwość że przeszczep się nie przyjął? Czy przez mocne parcie podczas toalety mogłam uszkodzić tą blone? Dziękuję za odpowiedź

Szanowna Pani, szumy jak i sączenie mogą być powikłaniem zabiegu, jednakże warto wykluczyć infekcję, dlatego zalecam wizytę u laryngologa.