Co znaczą takie problemy z oddychaniem w czasie ciąży?

Nie informowałam o tym lekarza prowadzącego ciążę. Nie wiem czy to jest ważne, ale teraz bliżej porodu zaczęłam się martwić. Mam od dawna problem z oddychaniem, mam płytki oddech, głębokie oddychanie sprawia mi trudność. Chciałam się zapytać czy to nie wpłynie negatywnie przy porodzie naturalnym bo się martwię.

szanowna Pani, najpewniej wynika to z wysokiego ustawienia macicy i przez to przepony, jednakże dobrze by było aby skonsultowała się Pani z ginekologiem