Co znaczą te wyniki u 16-miesięcznego dziecka?

Dzien dobry, proszę o interpretację wyników u 16 miesięcznego dziecka IgE calk. 15,69IU/ml (norma poniżej 15) oraz żelazo 26, 9 ul/dl (norma 43-184). Hemoglobiny 12,4. Badanie zrobione że względu na bardzo częste chorowaniem na górne drogi oddechowe.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wskazana jest suplementacja żelaza oraz okresowe kontrolne badania w przypadku nieustępowania częstych infekcji.