Co znaczą wyniki badania histopatologicznego?

11.12.2009 miałam zabieg wyłyżeczkowania . Teraz odebrałam wynik histopatologiczny. Jako rozpoznanie jest napisane : resztki kosmówki i doczesnej w stanie zapalnym. Obrzęk podścieliska części kosmówki. Chciałam zapytać co znaczy taki wynik, jak go rozumieć?

Lek. Monika Szafarowska

Witam.
Odebrany wynik powinna Pani skonsultować ze swoim lekarzem podczas wizyty kontrolnej. Stan zapalny tkanek kosmówki i doczesnej wskazuje na obecność infekcji wewnątrzmacicznej, która mogła być przyczyną poronienia.
Pozdrawiam serdecznie.