Co znaczą zawroty głowy podobne do tych, które występują po upojeniu alkoholowym?

Witam, moja mama od pewnego czasu miewa takie pojedyncze dni, gdy rano kręci jej się w głowie, jest jej słabo, a po południu ma taki nagły atak nudności, bólu głowy, zdarza się biegunka, uczucie lęku, zawroty głowy podobne do tych, które występują po upojeniu alkoholowym. Na dodatek zawsze miewała niskie ciśnienie, a od jakiegoś czasu wynosi ono plus minus 150 na 85. Puls 60-80. Czego może to być objaw i do jakiego specjalisty najlepiej się udać?

Lek. Paweł Szadkowski

Podane objawy mogą towarzyszyć nadciśnieniu - w takim wypadku można udać się do lekarza rodzinnego, który przepisze odpowiednie leczenie. Natomiast jeśli objawy by się zasilały, sugerowałbym udanie się do neurologa w celu wykonania dokładnego badania neurologicznego i badań obrazowych.