Atypia o nieokreślonym znaczeniu

Dzień dobry, chciałabym zapytać co oznacza atypia o nieokreślonym znaczeniu? Takie sformułowanie pojawia się w moich wynikach biopsji: ocena w klasyfikacji Bethersda trzy. Atypia o nieokreślonym znaczeniu. Treść krwista, nieliczne płaty i grupy tyrecytów ogniskowo. O zaburzonej architeltonice z tendencją do tworzenia układów pseudorozetkowych z obecnością pojedynczego dojądrowego wypuklenia cytoplazmu "inkluzji" materiał podsuszony. Co to wszystko znaczy? Szczególnie interesuje mnie właśnie kwestia atypii o nieokreślonym znaczeniu - czy taki zapis w wyniku biopsji oznacza jakieś problemy ze zdrowiem i czy obawy w takim przypadku są uzasadnione? A może nie jest to nic groźnego i moje wyniki są w porządku? Nie wiem co powinnam teraz robić - czy konieczne jest podjęcie odpowiedniego leczenia atypii i innych schorzeń czy nie ma takiej konieczności? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

W systemie Bethesda III – jest to zmiana pęcherzykowa bliżej nieokreślona. Kategoria ta używana tylko wtedy, gdy nie jest możliwe uściślenie rozpoznania cytologicznego.
Często zachodzi wskazanie do powtórzenia badania, np. za pół roku.
Natomiast dokładnej oceny tego opisu musi dokonać lekarz, który zna również obraz usg tarczycy i zna wyniki z krwi. Bez tego i bez objawów, jakie u Pani występują, nie da się postawić diagnozy.