Co znaczy bezbarwny katar po grypie?

Witam. 23 lata mężczyzna. Przechodziłem tydzien temu grype. I dalej nęka mnie czasem uporczywy kaszel.. brzmi na suchy..lecz czasem podczas intensywnego kasłania uda mi sie wydalic plwocine. I sęk w tym, że jest dość często bezbarwna i słona. Dodam też ze nadal utrzymuje mi sie troche bezbarwny katar lecz raczej ta plwocina nie wystepuje z zatok lecz z płuc. To normalne czy coś może byc na rzeczy?

Lek. Paweł Szadkowski

Wydzielina zawarta w zatokach i w jamie nosowej spływa po tylnej ścianie gardła i najczęściej jest przez nas połykana, ale może też drażnić górne drogi oddechowe (krtań, tchawicę) i powodować kaszel z odpluwaniem tej wydzieliny. Jest to częsta dolegliwość przy przeziębieniu i nie stanowi powodu do niepokoju.