Co znaczy ból w miejscu wszczepienia rejestratora rytmu serca?

Witam. Mam wszczepiony rejestrator rytmu serca, takie wieloletnie ekg. Mija właśnie rok, ale od wczoraj wieczorem czuję ból i pieczenie w miejscu wszczepienia. Nie uderzyłam się, nic nie naruszyłam, czy coś się z tym urządzeniem stało? Czy muszę reagować u lekarza? Beata.

Pani Beato nie jestem w stanie stwierdzić przez internet jaka może być przyczyna bólu, myślę że wizyta u lekarza jest wskazana