Co znaczy Hyperplasia nodularis prostatae ASAPS focalis?

Witam mój tata odebrał dzisiaj wyniki biopsji gruczołu krokowego. Proszę o interpretację czy jest to zmiana złośliwa. Badanie: 1.gruczol krokowy prawy, 4. Gruczol krokowy lewy (podstawa) Adenocarcinoma acinarae prostatae 3 3=6 wg Gleasona. 2.gruczol krok prawy, 5. Gruczol krok lewy (trzon) Hyperplasia nodularis prostatae. 3.gruczol krok prawy (szczyt) Hyperplasia nodularis prostatae ASAPS focalis. 6.gruczol krok lewy ( szczyt) Hyperplasia nodularis prostatae.

Dzień dobry.
Pytanie dotyczace ASAP:oznacza ono pewien typ atypii tj.anomalii komórkowej w sterczu ktora bardzo często wystepuje razem z rakiem stercza.W wycinku nr.4 niestety rozpoznano u Pana taty raka stercza .Proponuje aby tato Pana skonsulowal wynik z lekarzem urologiem aby ustalic dalszy sposób leczenia.