Co znaczy, jeśli stwierdzono hipodensyjną zmianę w nadnerczu lewym?

Przy okazji badania TK klatki piersiowej u męża stwierdzono hipodensyjną zmianę w nadnerczu lewym uwidoczniona fragmentarycznie(na kilku skanach) śr. 15 mm,<0j. H-gruczolak susp. Wątroba o obniżonej densyjności 38j. H- stuszczona. (58lat) Chciałabym wiedzieć co to oznacza, mąż ma skierowanie do endokrynologa.

Lek. Paweł Szadkowski

Przypadkowo wykryty guz nadnercza tzw. incydentaloma, jest najczęściej zmianą niezłośliwą, wymagającą często tylko oceny funkcji hormonalnej oraz obserwacji.