Co znaczy, jeśli stwierdzono hipodensyjną zmianę w nadnerczu lewym?
Przy okazji badania TK klatki piersiowej u męża stwierdzono hipodensyjną zmianę w nadnerczu lewym uwidoczniona fragmentarycznie(na kilku skanach) śr. 15 mm,<0j. H-gruczolak susp. Wątroba o obniżonej densyjności 38j. H- stuszczona. (58lat) Chciałabym wiedzieć co to oznacza, mąż ma skierowanie do endokrynologa.

MĘŻCZYZNA, 59 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Przypadkowo wykryty guz nadnercza tzw. incydentaloma, jest najczęściej zmianą niezłośliwą, wymagającą często tylko oceny funkcji hormonalnej oraz obserwacji.