Co znaczy mój wynik badania patomorfologicznego?

Dostałam dziś wyniki z badania patomorfologicznego i nie rozumiem wyniku Rodzaj materiału: 1. Wycinek z części przedodźwiernikowej żołądka. 2. Wycinek z żołądka trzon Wynik 1. Gastritis chronica ( ) et activa ( ) antralis 2. Gastrilis chronica ( ) et activa ( ) erosiva

Lek. Paweł Szadkowski

1. Przewlekłe aktywne zapalenie części przedodźwiernikowej żołądka 2. Przewlekłe aktywne nadżerkowe zapalenie żołądka w obrębie trzonu. W celu interpretacji klinicznej i leczenia należy udać się do swojego lekarza prowadzącego.