Co znaczy mój wynik glukozy na czczo?

Witam . Glukoza na czczo wyniosła 130 (o 22 zjadłam placki ziemniaczane , ok 12 w nocy czekoladę ) po godzinie od wypicia glukozy 75g 118 a po dwóch godzinach 117 czy to znaczy że mam cukrzyce ? Idzie wynik ma czczo powtórzy

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro jadła Pani o 22 i o 12 w nocy - nie była Pani na czczo. Na czczo oznacza nim. 12 godzin przerwy w jedzeniu, czyli je Pani małą kolacją o 18.00 i rano idzie Pani na badanie. Te wyniki nie są wiarygodne przez to, badanie należy powtórzyć.